Ana fikir aşağıdakilerden hangisidir?

:::::::::: RASTGELE SORU ::::::::::

Kâbe, deprem ve sel felaketlerinden dolayı yıkılma noktasına gelmişti. Son olarak kadının birinin yaktığı ateş, Kâbe’nin örtüsüne sıçramış ve Kabe yanmıştı. Mekkeliler kendi aralarında Kâbe’yi yeniden inşa etme kararı aldılar. Kabe’yi yeniden inşa ettikten sonra Hacerü’l Esved’i yerine koymaya sıra geldiğinde aralarında anlaşmazlık başladı. Neredeyse birbirleriyle savaşacaklardı. Bu sırada orada bulunan yaşlı bir adam, eliyle bir kapıyı işaret ederek: “Beni Şeybe kapısından ilk giren kişi aramızda hakem olsun” dedi. O kapıdan Peygamberimiz girdi ve onlardan bir örtü isteyerek onu yere serdirdi. Her kabileden bir kişi örtünün bir ucundan tutup kaldırdı ve Peygamberimiz bu taşı yerine koydu. Bu olaya Kâbe Hakemliği denir. Bu olay gerçekleştiğinde Peygamberimiz 35 yaşındaydı.

Yukarıda verilen parçadaki olaydan çıkarılacak ana fikir aşağıdakilerden hangisidir?

Siyer Bilgi Yarışması

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından, “O’nu Oku O’nu Yaşa” temasıyla düzenlenen Siyer Sınavı çevirimiçi Sınav olarak hazırlandı.

Platform tarafından 8 yıldır düzenli bir şekilde düzenlenen Siyer Sınavı’na 7’den 70’e her yaştan insan giriyor. Burada sorulan sorular 10 binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen Siyer Sınav’ından derlenerek hazırlanmıştır.

Yapılan bu tür çalışmalardan dolayı Peygamber Sevdalıları Platformuna teşekkür eder herkesin hayırlı bir sınav geçirmesini dileriz.

 

Başarı Listesi: Siyer Bilgi Yarışması

Maksiumum 1707 Puan
Posizyon İsim Buradan girildi Puan Sonuç
Tablo yükleniyor
Hiçbir uygun veri yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir